Renowacja starego muru oporowego.

30. 11. -0001 | Obecné

W przypadku remontowanych i odnawianych domów z ogrodami ich naturalne piękno często zakłóca stara ściana oporowa z betonu. Jeśli mur oporowy jest integralną częścią ogrodzenia, w dodatku jest w dobrym stanie, beton nie kruszy się a słupki ogrodzeniowe są mocno osadzone, nie ma powodów, aby wyburzyć stary mur i budować nowy. Ścianie oporowej łatwo nadać nowy wygląd używając produktów systemu TopStoen - kamienny dywan system ścienny.

Niektórzy starają się przywracać dawny blask starym ścianom oporowym malując je farbami. Może efekt wizualny nie budzi specjalnych zastrzeżeń, ale ściany oporowe nadal zachowują swój pierwotny wygląd, który jest dpsyć surowy i brzydki.

Zamiast malowania farbami ściany oporowe można odświeżyć poprzez przyklejenie sztucznego kamienia lub zastosowanie kamieni rzecznych w systemie TopStone - ściany.

Uwaga: rewolucyjnie rozwiązanie bez konieczności stosowania szalunku.

Przedstawiamy 3 kroki, jak to zrobić:

1. Czyszczenie ściany oporowej

Stare ściany oporowe należy dokładnie oczyścić z brudu i porastającego je mchu za pomocą szczotki stalowej. Do czyszczenia można użyć myjki ciśnieniowej aby oczyścić mur z pyłu i odpadających, niespójnych części.

2. Przygotowanie powierzchni

Jeżeli ściana oporowa ma miejsca niespójne gdzie mur kruszy, konieczne jest usunięcie wszystkich luźnych części. Powstałe po usunięciu luźnych części drobne nierówności nic nie szkodzą – dziury i ubytki wyrównamy za pomocą kamiennego dywan TopStone. Jednakże, jeżeli w ścianie oporowej powstaną po czyszczeniu duże ubytki, konieczne jest, aby wypełnić brakującego miejsca betonem. Drobne pęknięcia w betonie zostaną związane materiałem Top Fix, który jest podkładem pod kamienny dywan. Większe pęknięcia i rysy muszą być dokładnie naprawione (wyczyścić, zagruntować, wypełnić materiałem TopFiller)

3. Nakładanie systemu ściennego TopStone ze spoiwem TopWall

Po przygotowaniu powierzchni zgodnie ze wskazówkami powyżej, przystępujemy do aplikacji systemu do ścian TopStone ze spoiwem TopWall.

Zgodnie z instrukcją nalezy wymieszać składnik A ze składnikiem B i tak przygotowaną mieszanką zagruntować betonową powierzchnię Muru.

W następnej kolejności należy wsypać kamyczki rzeczne lub marmurowe do pozostałej mieszanki składników A i B i dokładnie wymieszać do uzyskania jednorodnej masy.

Otrzymaną mieszaninę kamieni ze spoiwem nanosić na ściane metalową pacą, zaczynając od dolnej krawędzi i zawsze wygładzając w kierunku z góry na dół. W celu lepszego prowadzenia pacy, należy czyścić narzędzia acetonem lub specjalnym TopCleanerem.

Jak prawdiłowo wykonać aplikację systemu TopStone TopWall pokazuje film instruktażowy.

Z systémem TopStone TopWall w kilku prostych krokach wykonacie renowację starych betonowych murów oporowych, którym przywrócicie świeży i nowoczesny wygląd. Kolor nakładanego kamienia, można wybrać z siedmiu rodzajów kamieni rzecznych o róznej kolorystyce i frakcji oraz spośród 15 rodzajów i kolorów kamieni marmurowych.

Uwaga: Zawsze należy przygotować tylko taką ilość materiału, którą jesteś w stanie zużyć w jednym cyklu roboczym (w zależności od temperatury otoczenia i podłoża).